Van egy alapelvünk cégünknél, ami bár közhelynek tűnhet, de ugyanakkor rendkívül nagy igazság rejlik benne. A probléma/megoldandó feladat 0. lépése az, hogy tisztában vagyunk a problémával. A magyar nyugdíjrendszernél nem kell tovább kutakodni, ugyanis rögtön a 0. pontnál elakadtunk. Akik már nyugdíjba vonultak, tapasztalhatták, hogy nagyjából nyugdíjba vonulásuk után 2 héttel tudják meg azt, hogy hátralevő életükben pontosan mekkora összegre számíthatnak.
Kimondom a nyilvánvalót, ez azért probléma, mert eddigre már pont semmit nem tehetünk ellene. Egyes, hanyatló nyugati társadalmakban, és a szintén hanyatló skandináv államokban úgy van kialakítva a rendszer, hogy minden évben jön egy színes boríték, és szépen tételesen le van benne írva az, hogy mennyi volt az az évi befizetés, ez mit jelent számokban, és a nyugdíj "nyelvén" - azaz mit tettem a jövőm érdekében. Mivel ennek megváltoztatása a kormányunk feladata, így a magunk szintjén tudunk tenni azért, hogy boldoguljunk. Rengeteg téves információ kering a közhiedelemben, például:
"Az utolsó öt év sokkal jobban számít"
"Az egyetemi éveim is számítanak"
"KATA adózóként kerestem havi 1 M FT-ot, ezért nekem biztosan jó nyugdíjam lesz"
Ha már közhelyekkel való dobálózásnál járunk, szeretnénk még egyet megosztani. Nem az az igazán veszélyes, ha az ember nem tud valamit, hanem az, ha az ember valamit biztosan tud, de nem úgy van.
Mivel az iskolában a kenyérmezei csata elviszi az időt az elől, hogy megértsük a világot és az országot, amiben élünk, ezért a legjobb módszer, ha önképzéssel az ember utánajár, hogy mire is számíthat később, nyugdíjas korában. Ehhez egy kis segítségként összegyűjtöttünk Nektek pár hasznos cikket hiteles forrásokból, amiket alul a gomboknál értek el. Amint az elsőre rákattint az ember, rögtön rájön arra, hogy miért is nem tud senki semmit erről a témakörről. A deriválás ehhez képest ujjgyakorlat.
Éppen ezért felhívom a figyelmet, hogy nem egyszerű megérteni, de ha az ember jövője múlik rajta, akkor mégiscsak érdemes átrágni magunkat rajta. Az alap számítás is elérhető az egyik gombon, a másikon pedig konkrét példákban fogjuk látni a levezetését. Én nem állítom azt, hogy ezek után forintra pontosan képes lesz egy ember kiszámítani a nyugdíját, mert egyáltalán nem, de rájön arra, hogy a 2 órás minimálbér nem a legjobb út a magas nyugdíjak felé. Ha nehéz megérteni, vagy éppen sikerült, és ezért kíváncsi vagy arra, hogy hogyan lehet az öregkorra felkészülni megfelelően, akkor a gombok között egy díjmentes személyes konzultációt is fel tudunk ajánlani. Jó olvasást!
Hazánkban Dr. Farkas András talán a legnagyobb szakértője a nyugdíj témakörének, jól mutatja ezt az a tény, hogy tulajdonképpen mindkét politikai blokk mediumába meghívásokat kap. Ha szeretnél folyton friss információkat kapni a hazai nyugdíjrendszerről, és azok változásairól, iratkozz fel a nyugdíjguru news hírlevélre, vagy kövesd Őt a Youtube csatornáján.
Nyugdíjguru news