Mit érdemes tudni?

  A konstrukciót sokan hiszik a mai napon már nem létezőnek, ami egy abszolút féligazság, hiszen eredeti formájában 2018 októberében megszűnt létezni, amikor az állam egy huszárvágással megvonta az állami támogatást tőlük. Egy hosszabb átmeneti időszakot követően azonban újra visszatértek, ráadásul igencsak vonzó alternatívát kínálva a piacnak más eszközökkel szemben. Miután az állam a továbbiakban nem ad általuk támogatást, a pénztárak a saját zsebükbe nyúltak, és úgynevezett kamatbónuszokkal jutalmazzák a megtakarítókat. A kamatbónusz ráadásul bizonyos feltételek teljesülése mellett eléri a "régi" állami támogatásos verzió támogatásának százalékát. Sőt..

Pár fontos tudnivaló

 Korábban egy adószámra egy lakástakarék-pénztár kerülhetett, maximalizálva éves 72.000 FT-tal a többletet. Az állam hátralépésével a pénztár nem köt ki ilyen feltételeket, egy adószámon egy személynek több pénztára is lehet, ráadásul a kamatbónusz sincs innentől limitálva.
 A korábbi verziónál kötött volt a felhasználása, a pénztárak ezzel szemben jelenleg jóval megengedőbbek. Senki nem mondhatja azt büntetlenül, hogy szabad felhasználásúak lennének, viszont jóval egyszerűbb igazolni a lakáscélt, így elkerülhető például az is, hogy a magyar - számlát (magyarosan, okosban) nem szerető - szakiktól áfás számlát kelljen kérnünk.
 Megmaradtak azonban azon lehetőségek is, hogy egyenes ági rokon javára le lehet mondani a kamatbónuszról, így csak nagyon ritka esetben fordulhat elő az, hogy olyan helyzetbe kerüljünk, hogy ne tudjuk felhasználni az összeget. Sok ember esett abba a csapdába, hogy összegyűjtött 2-3-4 M FT-ot a lakástakarékkal, majd a felhasználáskor szembesült azzal, hogy ingatlant ennyiért nem lehet kapni, és két lehetősége maradt - vagy áll a pénze és inflálódik, vagy kiveszi és elveszíti az állami támogatást. A megújult verziókban ez már sokkal ritkább eset.


Több pénztár is sorban áll az ügyfeleik kegyeiért, de milyen időtávra melyiket érdemes választani? Milyen esetben jár 30% megint? Hogyan lehet megoldani a felhasználását számla nélkül? Érdemes-e hitelt felvenni a lejárat végén? Melyik pénztár engedi el a nyitási díjat?

Sok kérdés ez...a választól mindösszesen a díjmentes konzultációra való kattintás választ el.

Vissza a főoldalraDíjmentes konzultáció